Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Andrzej Grabowski na zdjęciu.

Andrzej Grabowski - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-11-09 ( poniedziałek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu #premieraonline, tym razem gościem będzie Andrzej Grabowski - współautor i bohater książki "Andrzej Grabowski. Jestem jak motyl" (Wydawnictwo Agora). Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik. W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom.

Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Choć nazywa siebie "pierwszym komediantem kraju" i kokieteryjnie stwierdza, że "oprócz tego Ferdka, to chyba niewiele w życiu zagrał", Andrzej Grabowski dobrze zna swoje różnorodne możliwości. Występował w kabarecie, grał w wielu w filmach i spektaklach teatralnych, nagrał cztery płyty z piosenkami (sam też je pisze), jest także jurorem w "Tańcu z gwiazdami". Dodatkowo okazuje się doskonałym gawędziarzem, w jego historii jest miejsce na śmiech, smutek, wódkę, piękne kobiety, nostalgię i sztubackie wygłupy.
Opowieść o dzieciństwie w rodzinnej Alwerni uzmysławia, że po ponad sześćdziesięciu latach niesforny chłopak z małego miasteczka wciąż w Grabowskim siedzi i ma się całkiem dobrze. Niezwykła wrażliwość aktora, skrywana za żartami komedianta, doskonale wybrzmiewa między wierszami opowieści o jego życiu.

Zobacz www.facebook.com/events/679019036321496