Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Maria Sadowska na zdjęciu, po lewej w żołtej ramce informacje o wydarzeniu.

Maria Sadowska - spotkanie z cyklu #premieraonline

2020-11-05 ( czwartek )
18:00-19:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu #premieraonline, którego gościem będzie Maria Sadowska. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Okazję stanowi premiera albumu "Początek nocy". W trakcie wydarzenia możliwe będzie zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na Facebook.com/empikcom. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Maria Sadowska wraca z płytą "Początek nocy". Artystka po 6 latach od ostatniego wydawnictwa zdecydowała się nagrać album, który łączy wszystkie gatunki, w jakich się do tej pory poruszała. Swoje muzyczne doświadczenia i fascynacje zamknęła w płycie z piosenkami o miłości. I tak znajdziemy na niej jazzujące nowoczesne utwory, jak "Marakeczi" ze specjalnym udziałem Leszka Możdżera, przestrzenne ballady jak "Wolno umierać" czy przebojowe, elektroniczne "Sen" i tytułowy "Początek nocy", przywołujące na myśl hity The Weekend czy Calvina Harrisa.

Tym albumem Maria zaspokoi więc głód zarówno fanów jej jazzowych dokonań ("Tribute To Komeda", "Jazz na ulicach"), publiczności obecnej z nią od ponad 20 lat na klubowych parkietach, jak i fanów jej popowych dokonań z płyty "Spis treści". Do tego muzycznego eksperymentu długo szukała odpowiedniego producenta. Zdecydowała się na połączenie dwóch muzycznych światów, powierzając produkcję albumu Jarosławowi Baranowi (współpracującemu wcześniej m.in. z Edytą Górniak, Renatą Przemyk czy Cleo). Wspólnie zadbali o nowoczesne i spójne brzmienie płyty.

Zobacz news.empik.com