Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie

Wielka Szama na Stadionie

2020-09-12 ( sobota ) – 2020-09-13 ( niedziela )
12:00-20:00
Stadion Poznań

Nadchodzący weekend w Poznaniu odbędzie się pod znakiem pysznego jedzenia i wielu atrakcji dla dużych i małych. Po raz kolejny przy Stadionie Poznań zaparkują food trucki serwujące kuchnie z najróżniejszych stron świata. Goście będą mogli spróbować kuchni argentyńskiej, meksykańskiej, węgierskiej, włoskiej i wielu więcej. Nie zabraknie także słodkości oraz dań wegetariańskich i wegańskich.

Wielka Szama to nie tylko zlot food trucków. To także mnóstwo atrakcji dodatkowych. Po raz pierwszy odbędzie się "Po Godzinach - strefa piwa regionalnego". Miłośnicy złotego trunku będą mogli obserwować proces warzenia, poznają liczne ciekawostki, a także będą mogli zmierzyć się w piwnym quizie czy beer pongu. Najmłodsi goście wydarzenia będą mogli szaleć do woli na Hopli Festi - Wielkim Festiwalu Dmuchańców. Mogą także nauczyć się robić ogromne bańki mydlane. Pojawi się także kino 7D, które zabierze swoich gości w krainę czekolady, szaloną podróż roller coasterem i na pewno wywoła mnóstwo emocji. Zapowiada się świetna zabawa!

Wspólnie wybrany zostanie food truck, który otrzyma miano "Szamy Poznania". Dla gości wydarzenia stworzona została także gra terenowa z nagrodami. Ponownie odbędzie się akcja "Food trucki kochają zwierzaki", której celem jest wsparcie Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Poznaniu. W namiocie organizatora zbierane będą akcesoria i karmy dla czworonożnych podopiecznych schroniska. Nadchodzące sobota i niedziela zapowiadają się wyjątkowo!

Wszyscy wystawcy zobowiązani są do przestrzegania obowiązujących wytycznych dotyczących gastronomii. Strefa konsumpcyjna będzie na bieżąco dezynfekowana, a dla gości udostępnione będą środki do dezynfekcji rąk. Szczegóły dot. zasad bezpieczeństwa zostaną opublikowane na stronie wydarzenia.

Więcej szczegółów znajduje się na FB wydarzenia.

Zobacz facebook.com/events/609181089628182