Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
baner

Prywatna Klinika - spektakl komediowy

2020-08-29 ( sobota )
19:00
Kino Teatr Apollo, ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

Spektakl przełożony z 14.03 i dalej z 12.06

Prywatna Klinika to inteligentna i prawdziwie śmieszna farsa, w której humor rozwija się aż po ostatnią scenę. Lekka treść, wyraziste postaci, zawrotne tempo, zaskakujące zwroty akcji oraz świetna obsada zapewniają rozrywkę na wysokim poziomie.
Historia Harriet rozwódki mieszkającej w eleganckim mieszkaniu w Brighton, która rozwiązuje problemy finansowe dzięki wsparciu dwóch żonatych dżentelmenów i perfekcyjnie zorganizowanego kalendarza. Kiedy jeden z nich zostaje unieruchomiony w łóżku przez złamaną nogę, a w progu mieszkania Harriet pojawia się dawno niewidziana przyjaciółka Anna wraz z niestroniącym od alkoholu mężem oraz niczego nieświadome zdradzane małżonki, spektakl staje się prawdziwym rollercoasterem emocji, pomylonych tożsamości, karykaturalnych sytuacji i arcyśmiesznych dialogów. Sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku - Johna Chapman i Dave'a Freeman - nie traci na aktualności, a farsa na związki damsko-męskie bawi kolejne pokolenia widzów...

Sztuka napisana w 1983 r. przez mistrzów gatunku - Johna Chapman i Dave'a Freeman - nie traci na aktualności, a farsa na związki damsko-męskie bawi kolejne pokolenia widzów.

  • HARRIET - Monika Fronczek / Kasia Kołeczek
  • ANNA - Klaudia Halejcio
  • MILDRED - Katarzyna Bujakiewicz
  • GORDON - Rafał Cieszyński
  • ALEK - Tomasz Oświeciński
  • MAGDA - Alżbeta Lenska
  • RYSZARD - Paweł Koślik / Wojciech Solarz

REŻYSER - Grzegorz Reszka
SCENARIUSZ - John Chapman & Dave Freeman

Spektakl dla widzów od 18 roku życia. Czas trwania spektaklu 120 minut

_
opr.LT