Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Najładniejszy wianek dożynkowy - konkurs

Najładniejszy wianek dożynkowy - konkurs

2020-08-29 ( sobota )
12:00-14:00
Park Wilsona

Rusza konkurs na najładniejszy wianek dożynkowy w Poznaniu. Każdy mieszkaniec miasta może spróbować swoich sił - formularze zgłoszeniowe można będzie przesyłać do 24 sierpnia. 

Rywalizacja zostanie rozstrzygnięta 29 sierpnia w parku Wilsona, gdzie od godz. 12 do 14 uczestnicy konkursu będą tworzyć swoje wieńce z wcześniej zebranych roślin.

- W polskiej tradycji nie ma dożynek bez wieńca - mówi Joanna Jajus, dyrektor Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa UMP, który organizuje wydarzenie. - To ważny symbol, który ma reprezentować urodzaj, dostatek oraz dumę z zebranych plonów. Dlatego zawsze dbano, by prezentował się okazale: wplatano w niego owoce, warzywa, zioła i zboża, przyozdabiano kwiatami i kolorowymi wstążkami. Początkowo wieńce pleciono w formie okręgu, ale współcześnie przybierają one bardzo zróżnicowane formy. Towarzyszące dożynkom w całej Polsce konkursy na najpiękniejszy wieniec pozwalają zachować tę piękną tradycję.

Aby wziąć udział w konkursie, należy do 24 sierpnia 2020 r. przesłać formularz zgłoszeniowy na adres: Urząd Miasta Poznania, Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404, 61-441 Poznań, z dopiskiem Konkurs "Najładniejszy wianek dożynkowy" lub e mail: barbara_wozniak@um.poznan.pl.

Prace spełniające wymogi regulaminu zostaną nagrodzone.

Partnerami wydarzenia są: Kontakt - Centrum Języków Obcych, Aquanet S.A., Termy Maltańskie

Załącznik

Zobacz https://www.poznan.pl/mim/msp/news/najladniejszy-wianek-dozynkowy-konkurs,151549.html