Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo

Poznański Klub Podróżnika - spotkanie z Piotrem Strzeżyszem

2019-08-08 ( czwartek )
19:00
Kino Rialto, ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 38, Poznań

Poznański Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie z Piotrem Strzeżyszem pt. "Nieoczywistości, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży"

Chociaż siedmiomiesięczna podróż po Azji rozpoczęła się w Bangkoku, opowieść będzie miała swój początek w Birmie, kiedy dosłownie kilka kilometrów po przekroczeniu granicy wszystko uległo zakrzywieniu, pomieszaniu i niemal zaczarowaniu. Na pokazie posłuchać będzie można m.in. o obchodach khmerskiego nowego roku, o pewnej birmańskiej osobliwości, zwanej Ana, która stanowi główną przeszkodę w nawiązaniu kontaktów z cudzoziemcami; uczestnicy dowiedzą się jak działa betel i dlaczego Birmańczycy mają upudrowane na biało twarze, obejrzą grających w chinlone chłopców w sukienkach i niemal dosłownie zajrzą do garnków pełnych pysznego jedzenia.

Pokaz, który pełen będzie nieoczywistości, uśmiechu, ciepła, a jeśli dobrze się wsłuchać, to może i czarów.

Piotr Strzeżysz - jeden z najoryginalniejszych polskich podróżników, laureat Kolosa 2014 oraz autor m.in. "Snu powrotu" i "Powidoków" (wyróżnionych nagrodą Magellana i Bursztynowym Motylem za najlepszą książkę podróżniczą roku)

Bilety w cenie 20 zł dostępne on-line.

_
opr.LT