Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Tańcząca para

Kurs tańca West Coast Swing od podstaw!

08.07 – 05.08.2019
18:00 19:30

West Coast Swing to jedna z najbardziej uniwersalnych form tańca klubowego, dzięki temu każdy znajdzie w nim coś dla siebie. To taneczna rozmowa pomiędzy partnerką i partnerem, która pozwala na wspólne poszukiwanie własnego stylu. Opanowując kilka podstawowych kroków, można śmiało wchodzić na parkiet, ponieważ reszta zależy od improwizacji, której kierunek nadaje muzyka. Taniec ten uczy partnerów czujności i otwartości na siebie nawzajem, daje pole do tanecznej wypowiedzi obu stronom, zwiększa świadomość własnego ciała.

West Coast Swing wyewoluował w latach 50. minionego wieku ze starszego tańca o nazwie Lindy Hop, jednak podążając z nurtem gatunków muzycznych kształtujących się przez dekady do czasów dzisiejszych, daje możliwość zatańczenia do 80% powszechnie znanej muzyki. Klasyczny swing, blues, pop, hip-hop, R&B czy rock'n'roll - WCS daje tancerzom narzędzie do zabawy i budowania relacji przy każdym z tych gatunków. To właśnie wyróżnia ten styl spośród innych tańców i zjednuje coraz większą rzeszę entuzjastów - uniwersalność, naturalność i elegancja.

Więcej informacji on-line i zapisy: http//west-coast-swing-poznan.pl/kurs lub Fred Astaire Dance Studio, ul. Grottgera 4/2, tel: 661 425 120, poznan.poland@fredastaire.com.

Kurs będzie odbywał się co poniedziałek o godzinie 18:00 w sali przy ul. Grottgera 4/2.

Czas trwania zajęć 75 minut.

Koszt: 100 zł od osoby za 4 zajęcia po 75 min (z kartą Multisport 60 zł/osoba).

Osoby zapisujące się pojedynczo będą łączone w pary w miarę rejestrowania się kolejnych chętnych.

Zobacz west-coast-swing-poznan.pl/kurs