Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
logo Laboratorium

Dzień Najmłodszego Odkrywcy - zajęcia dla dzieci

2019-06-15 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Wydarzenie dedykowane najmłodszym gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli... Dzień Najmłodszego Odkrywcy!Dzieci wspólnie odkryją świat nauki za pomocą swoich zmysłów. Przed nimi wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkanie w sobotę, 15 czerwca.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowanyzostał program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Poszukiwaczy Skarbów dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy da się przepłynąć na drugą stronę tęczy. Ponadto, Maluchy sprawdzą, jak zaprzyjaźnić się z potworem z morskiej piany oraz rozegrają pełen emocji turniej baniek mydlanych.
  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - dzieci będą patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje  do odkrycia!

Termin: sobota, 15 czerwca Godzina rozpoczęcia: 10:00 Czas trwania: 2h

Bilety: https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=31&data=2019-06-15

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

Zobacz wyobraznia.ppnt.poznan.pl/aktualnosci/