Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

EKO-Dzień dziecka

2019-06-01 ( sobota )
11:00-17:00
Centrum Franowo, ul. Szwedzka 6, Poznań

Kategoria: Rozrywka Dziecko

Z okazji święta dzieci Centrum Franowo zaprasza na "Eko dzień dziecka", podczas którego na maluchy i ich rodziców, czekać będzie mnóstwo ekologicznych atrakcji i zabaw edukacyjnych! Eko-warsztaty, spotkanie z Matką Naturą i inne eko-atrakcje czekać będą w godzinach od 11:00 do 17:00. Oprócz licznych konkursów wiedzy z ekologii, dzieci i ich rodzice będą mogli nauczyć się, jak prawidłowo segregować odpady.

Przeprowadzone zostaną również warsztaty tworzenia "Lasu w szkle" oraz warsztaty "Zero Waste", podczas których uczestnicy dowiedzą się jak ekologicznie podchodzić do życia i produktów oraz w jaki sposób rozsądne zakupy mogą wpływać na środowisko. Dzieci pod okiem animatorów wykonają wazoniki ze słoików, zabawki z rolek po papierze toaletowym oraz kapelusze z gazet.

Warsztaty robienia "mini ogrodów w szkle" to dodatkowa okazja do zaprzyjaźnienia się z naturą zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Przeniesienie kawałka ogrodu do szklanego pojemnika, naczynia, butelki czy słoja, nie jest skomplikowanym zadaniem. Odrobina kreatywności, nieco zdolności manualnych - tylko tyle wystarczy aby stworzyć mikro-ogród. Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie mógł skomponować swój własnym ogródek zamknięty w butelce lub słoju. W doborze roślinności oraz ozdób pomogą wykwalifikowani floryści.  

W ramach Eko Dnia Dziecka, w Centrum Franowo zagości również Matka Natura, z którą każdy będzie mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wstęp wolny.