Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Na cały głos! - koncert Compagnie Rassegna i Annie Ebrel

2019-03-22 ( piątek )
19:00
Blue Note Jazz Klub, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Na cały głos! Piosenki znad Morza Śródziemnego - koncert Compagnie Rassegna (Marsylia) i Annie Ebrel (Bretania). Wydarzenie w ramach XXIX Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii.

Compagnie Rassegna - grupa muzyczna z Marsylii obchodząca w tym roku 20-lecie istnienia, skupiająca artystów wywodzących się z różnych kultur basenu Morza Śródziemnego. Muzycy mistrzowsko łączą sacrum z profanum, modalność z tonalnością, wyrafinowanie z ludowością. Na program koncertu złożą się piosenki śpiewane na co dzień przez mieszkańców wielokulturowego rejonu Mare Nostrum. Pełne energii lub nostalgii utwory oksytańskie, andaluzyjskie (flamenco), neapolitańskie, greckie, bałkańskie, korsykańskie, algierskie czy tureckie. Wykonywany przez Compagnie Rassegna program jest zbiorowym dziełem, przygotowanym pod kierunkiem artystycznym Bruno Allary'ego (gitara), w którym artyści dzielą się swymi rodzimymi tradycjami muzycznymi, dialogując ze sobą z elegancją i szacunkiem.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Annie Ebrel, charyzmatyczna pieśniarka bretońska, która w 2012 nagrała z Compagnie Rassegna album "D'une mer à l'autre" ("Z jednego morza na drugie").

Bilety 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu).

Organizator: Dom Bretanii

Zobacz bluenote.poznan.pl