Kultura Poznań.pl

Kalendarium

x

Słownik ptaszków polskich - spektakl

2018-10-06 ( sobota )
20:15
Aula Artis, ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH

Słownik ptaszków polskich  to tytuł świetnego opowiadania Jakuba Morawskiego, które zostało nagrodzone w konkursie satyrycznego miesięcznika "Chimery. Tekst posłużył Krzysztofowi Maternie za materiał do stworzenia sztuki o tym samym tytule. Powstał wyjątkowy spektakl, trudny do sklasyfikowania. Bawi i rozśmiesza do bólu...dosłownie, bo demaskuje współczesny świat.  Pokazuje, że ludzie porozumiewają się językami zrozumiałymi wyłącznie dla siebie, coraz bardziej oddalają się od siebie, skupiają się  wyłącznie na sobie a za nic mają innych. Czy można w takim świecie skutecznie komunikować się z drugim człowiekiem?
Kilka słów na temat obsady spektaklu. To prawdziwa mieszanka wybuchowa. Zobaczymy samego reżysera, mistrza satyry, świetnego obserwatora rzeczywistości, genialnego komentatora, Krzysztofa Maternę, a w jego towarzystwie m.in. Olgę Bołądź (świetna!), Janusza Chabiora (jak zawsze dobry), Iwonę Bielską i Agnieszkę Suchorę (klasa sama w sobie!). To jednak nie koniec listy gorących nazwisk tego spektaklu - znanym aktorom partneruje (dosłownie), piosenkarka Dorota Rabczewska. 
Doda została obsadzona w spektaklu po raz pierwszy i od razu perfekcyjnie. Gra wyśmienicie i nic a nic nie odstaje od zawodowców. Zobaczymy aktorkę pełną gębą, z wrodzonym talentem komediowym, świetną dykcją (a tekst naprawdę karkołomny), z przyjemnie plastyczną i mocno ekspresyjną mimiką. Widzowie są zaskoczeni. Kiedy czekają na wejście Dody, nie wiedzą czego się spodziewać. Kiedy zaś Dorota Rabczewską schodzi ze sceny, rozbrzmiewają gromkie i spontanicznie brawa.
Krzysztof Materna  spiął tekst Jakuba Morawskiego w zabawną, miejscami bardzo gorzką diagnozę współczesności. Po dwóch godzinach zanoszenia się śmiechem, na widza czeka prawdziwe zaskoczenie...

SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW DOROSŁYCH
Czas trwania: 120 minut, 1 przerwa

Obsada:
Iwona Bielska, Olga Bołądź, Agnieszka Suchora, Dorota Rabczewska, Janusz Chabior, Dominik Bąk, Janek Jurkowski, Krzysztof Materna

Bilety do kupienia przez:
www.gruv-art.com.pl
www.facebook.com/GRUV.ART.TEATR 
www.bilety24.pl
www.kupbilecik.pl
Centrum Informacji Miejskiej (CIM)
Producent spektaklu:
Agencja GAP
Organizator Poznańskiej Premiery
GRUV-ART

BRAK BILETÓW W CIM

_
opr.sw 

Bilety dostępne w:

Plakat