Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Koncert - Smutne Piosenki i Rozalia Las: "Dziki Ogród"

2018-10-02 ( wtorek )
20:00
Blue Note Poznań Jazz Club, ul. Kościuszki 79 (gmach CK Zamek), Poznań

Koncert zespołu Smutne Piosenki, promujący ich debiutancką płytę "Dziki ogród". Wydany w czerwcu tego roku album zawiera autorskie piosenki basistki zespołu, Pauliny Frąckowiak, pełne wpadających w ucho melodii i zapadających w serce słów. Zespół ma już na koncie współpracę z takimi artystami, jak Wojciech Waglewski, Novika i Jacek "Budyń" Szymkiewicz, a ich pierwsza płyta zyskuje pozytywne recenzje, m.in. Piotra Stelmacha czy Dionizego Piątkowskiego, który napisał:

"Smutne Piosenki to formacja, która zdecydowanie odróżnia się od typowych pomysłów na estradowy sukces. Nagrania [...] utrzymane są w ciekawej, melancholijnej, poetyckiej stylistyce, ale jest w tej muzyce sporo dobrego, subtelnego jazzu. Dziwią się pewnie słuchacze koncertów, gdy Smutne Piosenki nie przedstawiają się "dołującymi" brzmieniami, ale jazzującą nostalgią. Można odnieść wrażenie, że Smutne Piosenki wyrywają się jazzowi, tworząc nową, muzyczną jakość: pełną poetyckiej melancholii, subtelnych artystycznych skojarzeń i brzmień, jakiejś nowej, "jazzowej poezji śpiewanej"."

W czasie koncertu towarzyszyć będą animacje stworzone przez Rozalię Las. Powstały one specjalnie do repertuaru zespołu nawiązując do okładki płyty "Dziki ogród", zaprojektowanej przez tę samą artystkę.

Iza Polit - wokal, Michał Ruksza - piano, Paulina Frąckowiak - bas, Jakub Szwarc - perkusja

Bilety w cenach:

  • 30 zł - normalne
  • 20 zł - ulgowe (szkolne, studencie - dostępne tylko w Klubie BN)

_
opr.LT

Bilety dostępne w: