Kultura w Poznaniu

Kalendarium

plakat

Atak wampirów - gra miejska dla każdego!

02.09.2018
10:00 18:00

Spacerowicze, biegacze i rowerzyści wspólnie będą mogli powstrzymać atak wampirów, które pojawią się nad poznańską Maltą w niedzielę, 2 września. Na specjalnie przygotowaną grę miejską zaprasza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Choć to środek dnia, to przerażające indywidua będą próbowały napić się ludzkiej krwi. Krwi, która jest potrzebna pacjentom szpitali, czy ofiarom wypadków. Wprawdzie wampiry wyglądać będą groźnie, ale rodziny z dziećmi będą mogły je bez większego problemu poskromić. Gra rozpocznie się o godz. 14 przy kościele pw. św. Jana Jerozolimskiego tuż obok Ronda Śródka. Uczestnicy będą startować w kilkuosobowych grupach co 10 minut. Koniec zaplanowany jest po drugiej stronie jeziora w połowie drogi między kładką, a startem wyścigów wioślarskich. Punkty gry będą oznaczone czerwoną nitką - znakiem ogólnopolskiej kampanii "Twoja krew, moje życie". Czerwona nitka jest w niej symbolem połączenia między dawcą krwi a osobą potrzebującą. Uczestnicy gry będą rozwiązywać zadania związane z krwiodawstwem, a odpowiedzi na pytania wpisane w przygotowany formularz utworzą przejrzystą informację dotyczącą zasad przetaczania krwi. Każdy kto ukończy grę, dostanie specjalną przypinkę przygotowaną przez spółdzielnię socjalną Furia, aktywizującą osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Już od godz. 10 w miejscu mety będzie stała fotobudka, gdzie spacerowicze oraz uczestnicy gry będą mogli zrobić sobie zdjęcia i wziąć udział w akcji "Twoja krew, moje życie".

Przyjdź nad Maltę, dobrze się baw i powstrzymaj wampiry.

  • Start gry: przy kościele pw. św.  Jana Jerozolimskiego  (na mapie pkt 1), godz. 14-17.30
  • Meta gry: przy ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Baraniaka, między kładką a startem wyścigów (na mapie pkt 9), do godz. 18
  • Akcja "Twoja krew, moje życie": przy ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Baraniaka, między kładką a startem wyścigów (na mapie pkt 9), w godz. 10-18

mapka gry Atak wampirów

Zobacz www.facebook.com/atakwampirow