Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Finał Drugich Ogólnopolskich Mistrzostw Slamu Poetyckiego

2018-05-26 ( sobota )
17:00-22:00
CK Zamek, Dziedziniec Masztalarni, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Drugi w historii finał ogólnopolskich zmagań, które tym razem rozpoczęły się 1 lutego eliminacjami w Krakowie, a zakończą 26 maja na Dziedzińcu Masztalarni CK Zamek w Poznaniu!

Zawodnicy będą walczyć o tytuł Mistrza Polski w Slamie Poetyckim oraz o nagrody w wysokości 1000 i 300 zł. Podczas obu turniejów obowiązuje głosowanie całej publiczności. 

O 17:00 głosowanie na uczestników Eliminacji Ostatniej Szansy, turnieju gromadzącego slamerów i slamerki z całego kraju, którzy jednakże nie zdobyli do tej pory miejsc w wielkim turnieju finałowym. Z dwadzieściorga zawodników aż troje uzyska taką możliwość.

O 20:00 finał Mistrzostw, w którym wystąpią zwycięzcy wszystkich eliminacji, a publiczność, spośród dwanaściorga zawodników, z czterech rund, wyłoni nowego Mistrza lub Mistrzynię.

W czasie liczenia  głosów na perkusji będzie grał Piotrek Korsak.

Impreza odbywa się w ramach Festiwalu Fabuły. Wstęp wolny.

W sumie, w ośmiu turniejach lub cyklach turniejów eliminacyjnych w całym kraju wzięła udział ponad setka artystów. Sceny slamerskie, które się przyłączyły, to (w porządku alfabetycznym): Bydgoszcz, Gdynia, Gniezno, Katowice, Kraków, Poznań, Warszawa i Wrocław. Sporo, choć to nadal nie wszystkie miasta w Polsce, w których się slamuje, więc za rok powinno być ich jeszcze więcej. Co ważne, tytuł Mistrza Polski w Slamie Poetyckim upoważnia do wzięcia udziału w roli reprezentanta kraju w Mistrzostwach Ogólnoeuropejskich, które w tym roku odbędą się na przełomie listopada i grudnia w Budapeszcie, a także Mistrzostw Świata w Paryżu, w maju przyszłego roku.

Zobacz www.facebook.com/events/189368108544095/