Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

Koncert #302 Matt Elliott, Patrick Higgins

2018-05-15 ( wtorek )
20:00
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Matt Elliott

Brytyjski muzyk pochodzący z Bristolu. Producent i multiinstrumentalista. Był członkiem zespołów Movietone oraz Amp. Karierę solową rozpoczął pod pseudonimem Third Eye Foundation. Od roku 2001 wydaje muzykę pod własnym nazwiskiem.
Twórczość zespołów, do których w początkach swej kariery należał Elliott, można określić jako eksperymentalny post-rock. Charakterystyczną rolę odgrywały w nich mocno przesterowane gitary. W latach późniejszych, nagrywając jako Third Eye Foundation, Elliott tworzył muzykę będącą mieszanką drill'n'bassu, trip hopu oraz innych gatunków z pogranicza elektroniki i nowych brzmień. W ostatnich albumach Elliotta widoczna jest inspiracja muzyką słowiańską. Czerpią one ze wschodnioeuropejskiego folku, są przepełnione melancholią i niemal w całości pozbawione eksperymentalnej elektroniki.
8 pierwszych płyt Elliotta wydała brytyjska wytwórnia Domino. Od roku 2005 artysta mieszka w Paryżu, gdzie wydaje dla francuskiej wytwórni Ici D'Ailleurs.

Patrick Higgins

Gitarzysta i kompozytor, znany m.in. z ZS, czyli jednej z najbardziej cenionych grup awangardowych z Nowego Jorku.
Uznawany za ikonę sceny eksperymentalnej, a przy tym posiadający klasyczne wykształcenie muzyczne, Amerykanin komponuje zarówno dla orkiestr, jak i kwartetów smyczkowych czy innych solistów. Jego prace ilustrują dźwiękowo rozmaite sztuki teatralne, wystawy i filmy, jednak to koncerty i bezpośredni kontakt z publicznością najlepiej oddają niespotykaną wirtuozerię jego gry.

Bilety w cenie 40 zł.

_
opr.LT

Bilety dostępne w: