Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Xxanaxx: Ciepło Tour - koncert

2018-04-06 ( piątek )
19:00
Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17, Poznań

Ciepło Tour to wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju, bo akustyczna wersja koncertowa Xxanaxxu.

Zespół przygotowuje specjalne aranże, dzięki którym znane wszystkim piosenki będzie można usłyszeć w zupełnie nowej odsłonie. Wiosenna wersja "Ciepło Tour" urozmaicona będzie o obecność dodatkowych instrumentalistów: wiolonczelistki, skrzypka i wibrafonisty. Nad oprawą wizualną będzie czuwał Vj FKS (Marcin Nadjenow).

XXANAXXto duet z Warszawy, który tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michał Wasilewski znany jako Atari WU. Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany "Disappear". W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza ep-ka XXANAXXu, z której pochodzą także utwory "Broken Hope" i "Got U Under".

Już tylko dzięki temu wydawnictwu zespół otrzymał zaproszenia na festiwale Open'er, Audioriver, Selector, Malta czy też brytyjski The Great Escape. Do tego doszły koncerty w czołowych klubach w całych kraju. Następną publikacją był album "Triangles". To z niej pochodzą popularne single "Story", "Stay" oraz "Garden", znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów. Kolejnym albumem był "FRWD". Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem. Chwilę po premierze "FWRD" zespół rozpoczął cykl występów podczas najważniejszych letnich imprez muzycznych w kraju.

Jesienią tego roku Xxanaxx wydał nowe single: "Mniej" ft. Ras, "Surferzy" oraz "Kły" z Quebonafide. Są one zapowiedzią zbliżającego się nowego albumu zespołu. Współpraca z Quebonafide pokryła się już ponad milionowym efektem odsłon na youtube.

XXANAXX w wydaniu koncertowym to aktualnie 4-osobowy zespół, w skład którego poza Klaudią i Michałem wchodzą wokalista i klawiszowiec Wojtek Baranowski oraz perkusista Gniewomir Tomczyk.

Dostępne są bilety ulgowe, które przysługują studentom!

Bilety - 50 zł, ulg - 45 zł (studenci)

opr.sw

Bilety dostępne w: