Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Wera V. - spektakl

2018-01-21 ( niedziela )
18:00
Republika Sztuki Tłusta Langusta, ul. Gwarna 11

Czy można mieć alibi na czas globalnej katastrofy? Czy da się żyć bez politycznych poglądów i sympatii? Czy wypada milczeć, gdy wokół tryumfuje zło? Wera V. to młoda, niemiecka urzędniczka, która lata hitlerowskiej okupacji spędza w Poznaniu. Jej życie, opisane w korespondencji z matką, przeczy wojennej tragedii. Czy to zimna obojętność, czy najlepsza strategia przetrwania? Odpowiedź na to pytanie staje się aktualna w świecie, który na
powrót oswaja wojnę.
Rzadko kiedy mamy do czynienia z książką, filmem lub spektaklem, dla którego bezpośrednim natchnieniem jest Poznań i jego historia. Inspiracją do powstania "Wery V." była korespondencja z czasów II wojny światowej, na którą składa się ponad 100 kartek wysłanych z Poznania do Hamburga.
Nieznany fragment polsko-niemieckiego dziedzictwa, cudem ocalały i zachowany w zbiorach Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Scenariusz: Ewa Kaczmarek
Reżyseria: Wojciech Wiński
Występują: Laura Leish, Piotr Zawadzki
Muzyka: Adam Brzozowski
Wizualizacje: Maciej Domagalski
Scenografia: Anna Olszewska
Kostiumy: Idalia Mantas

Wera V. to spektakl nagrodzony w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej 2016, wyróżniony w rankingu Najlepszy, najlepsza, najlepsze miesięcznika Teatr.

Bilety dostepne tutaj

opr.sw

Zobacz www.tlustalangusta.pl/