Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu Adam Nowak.

Adam Nowak i Akustyk Amigos - koncert

2022-02-15 ( wtorek )
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Adam Nowak - gitarzysta, autor tekstów, wokalista i lider zespołu Raz Dwa Trzy. Laureat dwóch złotych i pięciu platynowych płyt, a także siedmiu Fryderyków - m.in. w kategoriach "album roku", "piosenka roku" i "autor roku". W 2005 roku otrzymał nagrodę im. Jacka Kaczmarskiego za całokształt twórczości. Z grupą Adam Nowak i Akustyk Amigos wokalista wyrusza w nową muzyczną podróż zainspirowaną połączeniem doświadczeń i dokonań wytrwanych muzyków: Karima Marusewicza (Voo Voo) i Jarka Trelińskiego (Raz Dwa Trzy).
Na linii zarówno artystycznego, jak i towarzyskiego porozumienia oraz z potrzeby grania niezależnie od macierzystych grup, powstał autorski projekt Adama Nowaka będący kwintesencją zamiłowania twórcy do akustycznych aranżacji i kameralnej oprawy koncertów na żywo. Koncerty Adam Nowak i Akustyk Amigos to bliskie spotkania z publicznością, pozbawione sztywnych ram i pełne improwizacji.
Na płycie znalazł się całkowicie autorski repertuar, a na koncertach można się spodziewać się również kompozycji wybitnych polskich autorów - Marka Grechuty, Wojciecha Młynarskiego, czy Zbigniewa Herberta.
Nowy album zespołu "Pół płyty" ukaże się 30 października 2020 nakładem AGORY.
Adam Nowak o nowej płycie:
"W czasie obostrzeń związanych z pandemią nagrany został (wraz z zaproszonymi gośćmi) materiał muzyczny zatytułowany Pół płyty zawierającej siedem utworów.
Nagrywanie śladów muzycznych odbywało się zazwyczaj w domach i w studio Karima Martusewicza - dobrego ducha całego przedsięwzięcia."

Bilety: do dnia 7.02.2022 siedzace 85 zł, od dnia 8.02.2022 siedzace120 zł

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz www.ranus.pl/koncert.html