Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Zdjęcie artystki.

Koncert - Farida - E la musica

2022-02-05 ( sobota )
Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79, Poznań

Obdarzona niezwykłym głosem i silną osobowością włoska piosenkarka, wielka miłość Czesława Niemena - Farida Gangi - wystąpi na scenie klubu Blue Note. Gościnnie wystąpi Piotr Kuźniak.
Farida urodziła się w Katanii pod koniec lat 40. XX wieku. Ojcem artystki był Włoch, a matką Egipcjanka. Zawsze chciała śpiewać i w 1966 roku udało jej wystapić (wtedy pod pseudonimem Ketty Gangi) na Festiwalu Nieznanych w Ariccia. Od razu wzbudziła zainteresowanie środowiska muzycznego siłą interpretacji i niezwykłymi walorami wokalnymi. Estrady stały przed nią otworem.
Jej debiutem nagraniowym była piosenka "Superman" do ścieżki dźwiękowej filmu "Wspaniali trzej Supermeni w Tokio", wydana na płycie w 1968 roku. W tym samym roku piosenką "Io per lui i La voce del silenzio" zdobyła uznanie publiczności, przyjmując ostatecznie pseudonim Farida.
W 1970 roku, na festiwalu Cantagiro, zauważył ją Czesław Niemen. Był pod dużym wrażeniem występu i zaprosił ją na festiwal w Sopocie. Wystąpiła i zdobyła nagrodę dziennikarzy. W 1970 roku zaczęła się też miłość Faridy i Niemena. On był zachwycony jej głosem i urodą, a ona jego wrażliwością skrywaną pod skorupą twardego faceta. Farida i Czesław Niemen rozstali się pod koniec lat 70. Nie mogli być razem. Różniła ich kultura, odległość. Zostali przyjaciółmi.
W czasie koncertu, oprócz jej własnych utworów, usłyszymy między innymi piosenki Jacquesa Brella, Charlesa Aznavoura i Czesława Niemena.

Bilety w cenie:

  • 40 zł - pierwsza pula
  • 50 zł - druga pula

Bilety dostępne w: