Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner z informacjami o trasie koncertowej.

Nocny Kochanek - Stosunkowo Udana Trasa - koncert

2022-01-21 ( piątek )
Klub Muzyczny B17, ul. Bułgarska 17, Poznań

Stosunkowo Udana Trasa to seria koncertów, promująca album "Stosunki Międzynarodowe". Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka.
Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut... ucha. Teksty zawierają specyficzny nocno-kochankowy humor i zazwyczaj opierają się na faktach, czasami nawet autentycznych..! Wykorzystując humor bazujący często na pastiszu, grach językowych i abstrakcji, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej z ogromnym dystansem do samych siebie oraz do wizerunku kojarzonego zazwyczaj z klasycznym heavy metalem.

Dzieciaki do 10. roku życia wchodzą za darmo - pod opieką jednego z rodziców, posiadającego ważny bilet wstępu na koncert!

_

Bilety dostępne tylko w sprzedaży online: 69 PLN przedsprzedaż / 79 PLN w dniu koncertu.

HARMONOGRAM:

18:00 - BRAMKA
19:00 - 19:30 - BRUKLIN
19:45 - 20:30 - MASTURBATOR
21:00 - NOCNY KOCHANEK

_
BRUKLIN
Nowi rockowi gwiazdorzy z Łodzi - tak zapowiedziano powstały w 2018 roku w tym mieście zespół Bruklin w jednym z lokalnych programów. Sami o sobie piszą tak: "Tam, gdzie tętno sekcji jest zawsze podwyższone, a tkanka gitar wyraźna i mięsista, gdzie słowa niosą więcej niż dźwięk, tam jest Bruklin".
Centralną postacią kwintetu jest wokalista i autor tekstów Bartłomiej Makrocki. Wraz z nim Bruklin tworzą: Rafał Napieralski (gitara), Dawid Rudzki (gitara), Jarosław Maciaszek (gitara basowa) i Tomasz Adamczyk (perkusja). Choć Bruklin nie ma dużego stażu na scenie, zdążył już wygrać parę przeglądów zespołów rockowych, a także wystąpić na festiwalu Pol'and'Rock. Zespół świetnie łączy rasowego gitarowego rocka z ciekawym przekazem w tekstach, które Makrocki trafnie określa jako "miejską poetykę".

MASTURBATOR
Masturbator to prawdziwa legenda satanic-old-skull-metalu, która narodziła się na przełomie 1988/1989 roku w Koninie w S.P. nr 8 podczas długiej przerwy obiadowej. Piekielne wyziewy z taśmy demo "Blood of Vanity" zarejestrowanej zimą '89, skopiowane w ilości 100 sztuk rozeszły się błyskawiczne w ówczesnym undergroundzie przyczyniając się do niezdrowej ekscytacji wśród fanów polskiego metalu. "Wymiot Szatana" - jak nazwał ich jeden z fanzine'ów, nagrał jeszcze 3 demówki... randka z diabłem trwała do matury 1995, potem następuje kilka lat milczenia...
Obecnie Masturbator bardzo się postarzał i nie wiadomo czy dożyją wydania drugiej płyty ale w ostatnim wydaniu "L'Osservatore Romano" Vithor zamieścił tajny anons iż poszukują wydawcy nowego materiału "Szatan Królem Polski".