Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu solistka zespołu.

Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos - koncert

2021-10-22 ( piątek )
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie - rumbę, son, mambo, danzon, Bolero i cha cha cha.

Pierwszy koncert zagrali w 2017 roku na Ukrainie. Zespół tworzą kontrabasista Roland Grzegorz Abreu Krysztofiak, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem The Cuban Latin Jazz jest perkusista Dominik Jaske. Zespół zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018, Grand Prix Złotego Krokusa i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018. The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów.

Gościnnie podczas koncertu wraz z zespołem The Cuban Latin Jazz wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos - znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

Yaremi Kordos - wokal, Taras Bakovsky - saksofon, Paweł Kukuła - instrumenty klawiszowe, Roland Abreu Krystofiak - kontrabas, Dominik Jaske - perkusja

Po koncercie impreza z DJ-em i muzyką latynoamerykańską!

Bilety: 

* sam koncert: 95 zł - druga pula

* koncert + impreza: 105 zł - druga pula

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/