Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na białym tle nazwa cyklu koncertów.

Koncert finałowy programu - Muzyka Naszych Czasów

2021-06-23 ( środa )
Akademia Muzyczna, Sala Błękitna, ul. Święty Marcin 87, Poznań

Krzysztof Penderecki, wybitny polski kompozytor, bardzo wspierał ogólnopolski projekt "Muzyka Naszych Czasów", widząc w nim duży potencjał szans dla aktywności młodych twórców i wykonawców. Celem projektu było wprowadzenie polskiej muzyki XXI wieku w krwioobieg szkolnictwa artystycznego. Program realizowany był przez zamówienia u kompozytorów, którzy nie ukończyli 30. roku życia, a następnie przez wielokrotne wykonania przez uczniów i studentów wraz z Mistrzami szkolnictwa muzycznego. Ponadto dokonano nagrań na płytach CD przez firmę DUX oraz wydano nuty wykonywanych kompozycji przez Polskie Wydawnictwo Muzyczne. Honorowy Patronat nad projektem sprawowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Finał tego projektu - koncert dedykowany Profesorowi Pendereckiemu. W ramach koncertu, który odbędzie się w Sali Błękitnej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, zostaną zaprezentowane dzieła kompozytorów związanych z polskimi uczelniami muzycznymi: Akademią Muzyczną we Wrocławiu, Akademią Muzyczną w Poznaniu, Akademią Muzyczną w Bydgoszczy i Uniwersytetem Muzycznym w Warszawie. Początek koncertu: godz. 19.00. Słowo o muzyce: Małgorzata Pawłowska.

Uprzejmie przypominamy, że udział w koncercie wyłącznie w maseczkach, z zachowaniem dystansu społecznego. Liczba miejsc - z powodu pandemii - ograniczona.

Plakat