Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu para tańcząca tango, w tle członkowie zespołu muzycznego.

Koncert - Tango Show - La San Luis Tango

13.06.2021

Tango z samego serca Argentyny w sercu Poznania! Zespół La San Luis Tango po raz kolejny w Blue Note, rusza w swoją pożegnalną trasę.

Artyści dobrze znani poznańskiej publiczności utknęli w czasie pandemii w Polsce; mamy jedną z ostatnich okazji, by spotkać się z nimi na żywo!

Repertuar zespołu opiera się na tangach najsłynniejszych kompozytorów, takich jak Anibal Troilo, Francisco Canaro, Astor Piazzolla czy Osvaldo Pugliese. Zespół tworzą wybitni argentyńscy instrumentaliści, śpiewacy i tancerze tanga o międzynarodowej renomie.
W 2016 roku SanLuisTango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño "Nasza tradycja".

SanLuisTango jest laureatem licznych prestiżowych nagród:
- 2009 - Złoty Condor, najwyższe wyróżnienie wydane przez Międzynarodowy Festiwal Tanga Fair Daract, San Luis, Argentyna,
- 2011 - pierwsza nagroda w kategorii zespół instrumentalny i objawienie podczas Krajowego Festiwalu muzyki popularnej Baradero Argentyna,
- 2012 - pierwsza nagroda w Narodowym Festiwalu Cosquín, Cordoba, Argentyna,
- 2016 - Sanluistango został nominowany do USA Fox Music Awards w kategorii Najlepsza inspiracja/ fuzja folkowa za interpretację pieśni poety Roberta Maño "Nasza tradycja".
Jak mówią sami muzycy, ich misją jest  granie, śpiewanie i rozpowszechnianie tanga w każdym zakątku świata. I tym razem tango w ich wykonaniu, zagości w u nas.

Podczas koncertu zatańczą założyciele pierwszego w Polsce Teatru Tanga - Agata Czartoryska i Michał Kaczmarek.

Bilety w cenach:

  • 50 zł - pierwsza pula
    70 zł - druga pula

Bilety dostępne w: