Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Na zdjęciu Daria Zawiałow, Igo, Król.

Męskie Granie 2020: Daria Zawiałow, Igo, Król

2020-12-08 ( wtorek )
18:00
Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań; online

Premiera albumu "Męskie Granie 2020" (prod. Mystic Production) stanowi okazję do spotkania z czołówką najciekawszych polskich wykonawców młodego pokolenia: Darią Zawiałow, Igo i Królem. Rozmowę o niezwykłej edycji Męskiego Grania poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Artyści odpowiedzą również na pytania fanów.

To był szczególny rok. Z powodu pandemii zamiast zaplanowanej trasy odbył się tylko jeden koncert Męskiego Grania, bez udziału publiczności, za to transmitowany na żywo w Internecie. Mimo tych okoliczności artyści i organizatorzy stworzyli wyjątkowe widowisko, którego wierny zapis oddany zostaje teraz w ręce słuchaczy.

Na czele Orkiestry stanęli charyzmatyczni Daria Zawiałow, Igo oraz Król. Nie bali się odważnych i zaskakujących wyborów muzycznych. Wśród nich znalazły się między innymi takie hity, jak "Bananowy song" grupy Vox czy "Zanim zrozumiesz" Varius Manx oraz legendarne już utwory, jak "Korowód" Marka Grechuty i zespołu Anawa, "Boskie Buenos" Maanamu czy "Płoną góry, płoną lasy" Czerwonych Gitar. Na płycie "Męskie Granie 2020" można też usłyszeć Katarzynę Nosowską z gościnnym udziałem Maty, Bass Astral x Igo, Darię Zawiałow z zespołem (z gościnnym udziałem Tomasza Organka) oraz Króla, któremu na scenie towarzyszył Waluś Kraksa Kryzys.

Zobacz news.empik.com