Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Krzysztof Herdzin Quartet: The Book of Secrets ZMIANA TERMINU NA 17.10

2020-05-22 ( piątek )
20:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79

Kategoria: Muzyka

Zakupione bilety zachowują ważność lub można je zwrócić.

Zwrot biletów zakupionych w CIK: zwroty możliwe stacjonarnie po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

Bilety można zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

Wybitny polski pianista, kompozytor, aranżer oraz dyrygent - Krzysztof Herdzin wystąpi ze swoim kwartetem, aby zaprezentować utwory ze swojego najnowszego albumu wydanego w prestiżowej serii Polish Jazz - "The Book of Secrets".

"Skomponowałem 7 utworów ułożonych w koncepcyjną opowieść w formie Księgi, opowiadającej o najważniejszych dla mnie tematach, będących tajemnicami dla każdego wrażliwca zadającego sobie pytania o sens życia, o to kim jesteśmy i po co żyjemy. Człowiek, Narodziny, Wszechświat, Duch, Wiara, Miłość, Czas - to tytuły tych muzycznych rozdziałów, w których zawarłem swoje refleksje, uczucia i autobiograficzne wątki." Tak o swoim nowym dziele pisze Krzysztof Herdzin. Zatem jest to płyta bardzo osobista i bardzo ważna w dorobku pianisty. Numer 20 w jego autorskiej dyskografii, wydana w przededniu 50 urodzin artysty. Jest to także jego pierwszy album w serii Polish Jazz. Język muzyczny jakim posługuje się kompozytor, wywodzi się z kilku tradycji, w tym romantycznej, impresjonistycznej i neoklasycznej a także z istotnych nurtów współczesnego jazzu, mających swoje źródła  m.in. w działalności progresywnych twórców nowojorskich a także europejskich, związanych z estetyką wydawnictwa płytowego ECM. "The Book of Secrets" rozpisane jest na rzadko spotykany skład, bo obok tria z fortepianem i saksofonu tenorowego, na którym gra wybitny amerykański wirtuoz Rick Margitza, mamy tu zespół pięciu klarnetów.

Bilety - 80 zł.

Więcej informacji

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/