Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Tomek Motyka - koncert ODWOŁANY

26.03.2020
19:00

Tomek Motyka - pieśniarz, balladysta, człowiek z ogromną pasją, którą dzieli się z innymi. Urodził się i związał z Wrocławiem, w którym mieszka do dziś, choć równie bliski jest mu Kraków. Po ponad 25-letniej przerwie, podczas której poświęcił się rodzinie, wrócił do muzyki.

Gra, śpiewa i komponuje własne utwory z nurtu łagodnych brzmień z niebanalnym tekstem, w których można odnaleźć spokój, jak również humor, satyrę czy refleksję nad tym, co było, jest i może się wydarzyć. Wysublimowanie stylu i jasność przekazu sprawiają, że jego koncerty i recitale zawsze gromadzą liczną widownię. Jego ponadczasowa twórczość zdobywa uznanie u odbiorców w każdym wieku, gdyż każdy jest w stanie odnaleźć w niej siebie lub coś dla siebie. Oprócz ballad o miłości komponuje piosenki turystyczne czy szanty. Udowadnia, że inspiracją może być dosłownie wszystko (nawet zwykła świeża bułka czy pączek bez nadzienia). W twórczości Tomka jest wszystko to, co on sam ceni: szczerość, wyczucie stylu, harmonię oraz radość z życia i tego, co możemy dać innym. Dzięki autentyczności, charyzmie i pozytywnemu nastawieniu do ludzi i świata, jest chętnie zapraszany do wielu miast i miasteczek w całej Polsce. Często można go usłyszeć we Wrocławiu, Krakowie, Bydgoszczy, Mieroszowie czy w Bieszczadach.

W 2018 roku ukazała się jego autorska płyta pt.: "Nie poddawaj się", zaś w 2020 roku premierę będzie miał drugi album pt.: "Jesteśmy Wyjątkowi", nad którym pieczę sprawuje producent muzyczny Michał Królik.

Zobacz www.facebook.com/events/549153799030118/?active_tab=about