Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

The New Conrad Miller Trio - KONCERT ODWOŁANY

24.03.2020
20:00

Zwrot biletów zakupionych w CIK: zwroty możliwe stacjonarnie od 25.03 lub po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

Bilety można zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

Powiązanie południowoamerykańskich rytmów i harmonii z tradycyjnym jazzem, bluesem i soulem zaowocowało lirycznymi, impresjonistycznymi kompozycjami. Ich melancholijne, ale i radosne aranżacje, klasyczne struktury akordowe i kontrapunkt,  energia i autentyczny, mocny groove nadają tradycyjnemu, jazzowemu The New Conrad Miller Trio nowy wymiar i koloryt.

"Każdy utwór pobudza emocje mocnym groove'm, porywa serce i umysł. Bardzo mi się podoba ta muzyka!" - Randy Brecker

Coen i Enrique grają od lat z amerykańską wokalistką Deborah Carter, zaś David i Coen wciąż wspólnie koncertują z legendarnym Janem Akkermanem. Zainteresowanie Davida porywającymi rytmami world music znakomicie łączy się z bogatym światem rytmu Enrique. Marzenie całej trójki o wspólnym graniu spełniło się, gdy niemiecka wytwórnia płytowa Mochermusic zaprosiła ich do nagrania płyty. Tak rozpoczęła się wieloletnia współpraca muzyków,  która w 2020 r. zaowocowała drugim albumem ich zespołu, zatytułowanym "Con Alma". Jest on ewidentnym dowodem długotrwałej, muzycznej i duchowej przyjaźni jego członków. Utwory z tej płyty, jak i z poprzedniej "Sounding Silence" muzycy zaprezentują podczas trasy koncertowej w Polsce.

opr.sw

Zobacz bluenote.poznan.pl/