Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Członkowie Grupy na zdjęciu

Z batutą i MoCartem. Grupa MoCarta i M.Niesiołowski symfonicznie - UWAGA! SPEKTAKL ODWOŁANY!

23.03.2020
19:00

Zwrot biletów CIK: zwroty możliwe stacjonarnie od 25.03 lub po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

_

Wszystkie znane zespoły chcą nagrać płytę z dopiskiem "symfonicznie", zatem i Grupa MoCarta nie może zostać w tyle!
Różnica polega na tym, że "Z batutą i MoCartem" to projekt grany na żywo w filharmoniach w całej Polsce, w którym kwartet smyczkowy rozrasta się do rozmiarów orkiestry i tym samym musi podporządkować się dyrygentowi.
Koncert "Z batutą i MoCartem" oparty został na największych przebojach muzyki klasycznej. Będzie można usłyszeć w nim między innymi słynną serenadę "Eine Kleine Nacht Musik" W. A. Mozarta, "Toccatę" i Fugę d-moll oraz "Badinerie" J. S. Bacha, "Tańce Węgierskie" Brahmsa, fragmenty suity "Peer Gynt" Griega i "Karnawału Zwierząt" C. Saint Saens'a. Nie zabraknie kilku akcentów muzyki operowej (Bizet i Moniuszko na pewno chętnie nam potowarzyszą) i operetkowej (czyż mogłoby zabraknąć niezastąpionego Lehara?) ani standardów muzyki synkopowanej. Wszystkie te gatunki i przeboje będą się przenikać, tworząc spójną całość.

W koncercie orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu i muzycy kwartetu stają się jedną wielką Grupą MoCarta, prezentującą największe przeboje muzyki klasycznej w niecodziennych wersjach.
Widzowie usłyszą wszystkie instrumenty w partiach brawurowo żartobliwych i zobaczą dobrze znanych sobie muzyków orkiestry w rolach znacznie wykraczających poza ramy klasycznych wykonań filharmonicznych.
Cały wieczór poprowadzi znany z programu "Z batutą i humorem" Maciej Niesiołowski, który będzie dyrygować w równym stopniu orkiestrą, co widownią oraz zaprezentuje się jako instrumentalista. Z kolei muzycy orkiestry przedstawią pełnię możliwości swoich instrumentów - również te dźwiękonaśladowcze, a panowie z Grupy MoCarta przekroczą ramy swojej codziennej działalności kabaretowej.
Ponieważ muzykę można podzielić jedynie na dobrą i złą, gospodarze koncertu wybrali dla słuchaczy utwory reprezentujące tylko pierwszy nurt, a cały koncert będzie fantastyczną zabawą nie tylko dla widzów, lecz także dla muzyków orkiestry.

Bilety: 120-140 zł.

Zobacz www.facebook.com/events/585408012285690/