Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Tomasz Konieczny od dziesięciu lat związany jest z wiedeńską Staatsoper, gdzie debiutował w sezonie 2008/2009 w Pierścieniu Nibelunga Richarda Wagnera. Recenzenci zgodnie określili jego debiut jako sensacyjny. Artysta obdarzony wyjątkowym bas-barytonem występuje w różnorodnym repertuarze, aczkolwiek to właśnie partie wagnerowskie są jego specjalnością.
Niewiele dzieliło Tomasza Koniecznego od kariery na całkiem innej scenie. Nim podjął się nauki na warszawskiej Akademii Muzycznej, studiował aktorstwo w Łodzi. Jako aktor debiutował u Andrzeja Wajdy w Pierścionku z orłem w koronie.
Artysta regularnie występuje na najważniejszych scenach muzycznych na całym świecie. W lipcu 2018 roku wraz z Piotrem Beczałą zaśpiewał w Bayreuth. Był to pierwszy występ Polaków na słynnym wagnerowskim festiwalu.
Dodajmy, być może nieskromnie, że to właśnie na scenie pod Pegazem miał miejsce debiut operowy Tomasza Koniecznego. W 1997 roku wykonywał on partę Figara w Weselu Figara. Z tym większą radością czekamy na koncert w jego wykonaniu.

Program:

  • I CZĘŚĆ

Richard Wagner "Tannhäuser" uwertura
Richard Wagner "Tannhäuser" pieśń Wolframa Wie Todesahnung... O du, mein holder Abendstern
Richard Strauss "Der Rosenkavalier" walce
Richard Strauss "Arabella" monolog Mandryki Wenn aber das die Folge wär, gewesen

  • II CZĘŚĆ

Stanisław Moniuszko "Paria" uwertura
Stanisław Moniuszko "Kozak"
Stanisław Moniuszko "Stary kapral"
Richard Wagner "Götterdämmerung" Morgendämmerung und Siegfrieds Rheinfahrt
Richard Wagner "Die Walküre" Pożegnanie Wotana Leb wohl, du kühnes, herrliches Kind

Bilety: 165, 195 zł.

opr.sw 

Bilety dostępne w:

Baner