Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Kapela Brodów (w ramach Ethno Port) - koncert

2019-06-14 ( piątek )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Kapela Brodów
Założona prawie trzydzieści lat temu Kapela Brodów to zespół-legenda, który odegrał kluczową rolę w przywracaniu szacunku dla wiejskiego muzykowania. Na repertuar kapeli składają się utwory należące do całego mikrokosmosu muzyki tradycyjnej - służące zadumie i zabawie, związane z codziennością i świętowaniem, człowiekiem i przyrodą, życiem i jego kresem.
Muzycy Kapeli Brodów podejmują własne eksploracje terenowe, podczas których uczą się pieśni i tańców od mistrzów tradycji. Do świata wiejskiej muzyki wkraczają także poprzez materiały Oskara Kolberga czy archiwalne zbiory fonograficzne, a gruntowny namysł nad źródłem przekładają na muzyczne działanie, które daje im i słuchaczom niezwykłą radość z obcowania z muzyką tradycyjną.
Członkowie zespołu stawiają na zachowanie dawnego stylu gry i śpiewu, przykładają wagę do oryginalnych manier wykonawczych i dbają o kompleksowość muzycznego komunikatu. Pamiętają jednocześnie o tym, że opowieść, którą zostali obdarowani i obdarowują nią innych, nie istnieje bez indywidualnego charakteru wykonawców. Reinterpretują więc sprawdzone formuły muzyczne oraz napełniają je nową energią i emocją.

Bilety w cenie 20 zł.

_
akt.LT

Bilety dostępne w: