Kultura w Poznaniu

Kalendarium

a

Koncert Piano.pl: Dorota Miśkiewicz + Nahorny, Jagodziński i inni - UWAGA KONCERT PRZENIESIONY NA 05.04.2019r.

2019-01-07 ( poniedziałek )
Sala Ziemi, MTP, ul. Głogowska 14, Poznań

UWAGA KONCERT PRZENIESIONY NA 05.04.2019r. DO AULI ARTIS

ZAKUPIONE BILETY ZACHOWUJĄ WAŻNOŚĆ.

OSOBY, KTÓRE NABYŁY BILETY, A NOWY TERMIN KONCERTU IM NIE ODPOWIADA,

MOGĄ ZWRACAĆ BILETY W PUNKCIE ICH ZAKUPU ZA OKAZANIEM DOWODU NABYCIA.

Wyjątkowy projekt, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentuje się kilkunastu, wybitnych polskich pianistów trzech generacji. Podczas koncertów wystąpią m.in.:  Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin i inni.

Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to nasza specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym - zauważa wokalistka. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem!

Na koncert PIANO.PL składają się piosenki wykonane w kameralnych duetach z wybitnymi pianistami trzech generacji. Są to pianiści tworzący historię polskiego jazzu (m.in. Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński), młodsi artyści (m.in. Krzysztof Herdzin) oraz reprezentanci najmłodszej generacji (Dominik Wania, Piotr Orzechowski). Zaproszenie do koncertów i nagrania przyjęli także Bartłomiej Wąsik i Emilia Sitarz (Lutosławski Piano Duo reprezentujące muzykę poważną). Niektórym duetom towarzyszy znakomity Atom String Quartet.

Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały każdemu z pianistów. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

Regulamin Imprezy dostępny na: http://www.goodtaste.pl/regulamin

Bilety w cenie 99, 129 i 159 zł (w zależności od miejsca).

opr.LT, akt.sw