Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Logo przypominające fale i słońce jako biała grafika na granatowym tle.

Scena nad Rusałką - Kurkiewicz

24.06.2021
20:30

Kurkiewicz - pomorski muzyk, rocznik '97, na co dzień zamieszkały w Danii. Hubert, mimo inspiracji tuzami nowej fali pokroju The Cure, New Order czy Talking Heads, uwspółcześnia ich przekaz używając do tego nowych środków.
Autor tekstów i kompozytor muzyki charakteryzującej się syntezatorowymi podkładami, agresywną gitarą, melodyjnym wokalem i perkusją z automatu. 

Jego utwory mają za zadanie z jednej strony wprawić słuchacza w uczucie dziwnego niepokoju, z drugiej zaś, nadawać się do tańca i zabawy. Pojawiające się w mediach porównania do Iana Curtisa, choć na wyrost, celnie punktują energię jego muzyki, szczególnie podczas występów na żywo, z całym zespołem. Teksty w językach polskim i angielskim inspirowane są  otaczającym go światem i sytuacjami, na bazie których kreuje i wymyśla własne historie.

Hubert grał koncerty z zespołami takimi jak: Kadabra Dyskety Kusaje, Duchy of Warsaw, Strangers In My House. Grał m.in. na wrocławskiej Wyspie Tamka, na gdańskim Soundrive Online Festiwalu, w warszawskich

Chmurach oraz Galerii Dobro w Olsztynie oraz w katowickim Bazarze.

Tym razem 24 czerwca zawita nad Rusałkę - wstęp wolny! 

Koncert zorganizowany będzie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa. Uczestnictwo w wydarzeniu zobowiązuje do przestrzegania obecnie obowiązujących przepisów sanitarno-epidemiologicznych. Informacje o nakazach i zaleceniach będą aktualizowane na bieżąco.

Koncert transmitowany będzie również na żywo za pośrednictwem Facebooka,  a po wydarzeniu dostępny będzie również na naszym kanale  YouTube "Scena nad Rusałką", na którym można zobaczyć wszystkie wydarzenia, które do tej pory odbyły się w ramach projektu. Organizatorem cyklu jest Fundacja Pogoda.

Cykl czwartkowych koncertów organizowany w ramach projektu "Antywirusowy pakiet dla młodej sceny muzycznej - naGranie nad Rusałką".  Partnerami projektu są: Grupa ENEA (partner generalny), Aquanet, Restauracja Rusałka, Estrada Poznańska, Cinema Apartments oraz Polska Fundacja Osób Słabosłyszących.
Patroni medialni projektu to Freshmag, Radio Afera, Lokalny Fyrtel, Radio Meteor, tenpoznan.pl.