Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grupa aktorów w trakcie spektaklu.

Lubelski Teatr Tańca ze spektaklem "If / Then" - online

15.12.2020
20:00

Organizatorzy zapraszają na spektakl naszych gości i partnerów w ramach Polskiej Sieci Tańca. 15 grudnia o godz. 20.00 online zostanie zaprezentowany spektakl Lubelskiego Teatru Tańca pt. "If / Then" w choreografii Josepha W. Altera.

Ten spektakl oparty jest na założeniu, że wszystkie istniejące rzeczy i zjawiska pozostają ze sobą we wzajemnej relacji. Dzięki temu zachowują stan "uważności", będąc w gotowości do działania względem powstających zależności. Tancerze "If/Then" wiedzą, "co" nastąpi w spektaklu, jednak poszczególne elementy tej układanki pozostają dla nich do odkrycia w trakcie jego trwania. Aby dokonać tego odkrycia, tancerze muszą stale zadawać sobie pytanie: "jak to co się wydarza wpływa na mnie oraz jak ja wpływam na to, co się wydarza". Od ich uważności uzależnione jest to, co zobaczy widz (oraz to czego nie zobaczy). Ten spektakl jest próbą wytworzenia uważności w sytuacji niepewności. Ten spektakl to gra, w której tancerze muszą podejmować decyzje w oparciu o konkretne zasady, nie mogąc być pewnym rezultatu.

pomysł i reżyseria: Joseph W. Alter
choreografia: Joe W. Alter we współpracy z tancerzami
wykonanie: Ryszard Kalinowski, Mikołaj Karczewski, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Beata Mysiak, Anna Żak. W procesie tworzenia wziął udział Wojciech Kaproń
muzyka: Aleksander Kościów
produkcja i realizacja dźwięku: Igor Szulc
projekt oświetlenia: Craig Wolf
realizacja oświetlenia: Grzegorz Polak, Paweł Witek
produkcja: Anna Kalita, Konrad Kurowski
czas trwania: 52 min

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 2020, której organizatorem jest Instytut Muzyki i Tańca.

Informacje o biletach: a.koczorowska@ptt-poznan.pl.

Zobacz www.ptt-poznan.pl