Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Grafika. Czarne i białe nuty na szarym tle.

Barok w formie - koncert orkiestry Arte dei Suonatori

2020-10-01 ( czwartek )
19:00
Bazar Poznański, Sala Biała, ul. Paderewskiego 7

W Międzynarodowym Dniu Muzyki, 1 października, będzie można posłuchać w pięknej sali Bazaru Poznańskiego orkiestry Arte dei Suonatori pod dyrekcją Marcina Świątkiewicza.

Program wypełnią Suita, Koncert, Symfonia - trzy gatunki muzyki instrumentalnej, które wykształciły się w epoce baroku i stały się bazową formą wypowiedzi wszystkich pokoleń kompozytorów, aż do czasów współczesnych. Czy wiele jest tak silnych inspiracji w muzycznym świecie? 

Muzycznych wrażeń dostarczą renomowani wykonawcy specjalizujących się w wykonawstwie muzyki baroku na historycznych instrumentach. Orkiestra Arte dei Suonatori w swojej, już ponad 25-letniej, historii dała kilkaset koncertów w Europie, Chinach i USA i wydała 17 albumów płytowych wyróżnionych przez międzynarodową krytykę muzyczną licznymi nagrodami, w tym Gramophone Award, Diapason D'Or, BBC CD of the Month i Choc du Monde de la Musique. Solista wieczoru Marcin Świątkiewicz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych klawesynistów młodego pokolenia, laureat Paszportu Polityki 2015. Premierowy album Marcina Świątkiewicza i AdS z koncertami klawesynowymi niemieckiego kompozytora Johanna Gottfrieda Muthela to "doskonały dobór repertuaru, jakość wykonania i dźwięk" (American Record Guide) i "polot, olbrzymia muzyczna erudycja, swoboda, techniczna doskonałość  (Muzyka 21), a "Marcin Świątkiewicz to...prawdziwa osobowość" (Dorota Szwarcman, Polityka).

Program:

* Johann Bernhard Bach (1676 - 1749) Suita nr 3 e-moll (IJB 9)

* Johann Gottlieb Janitsch (1708-1762) Koncert klawesynowy F-dur

* Carl Philipp Emanuel Bach (1714 - 1788) Sinfonia hamburska nr 2 B-dur Wq 182/2

Bilety:

Normalne 35zł (przedsprzedaż)/ 45zł (w dniu koncertu)

Ulgowe 25zł (przedsprzedaż) /35zł (w dniu koncertu)

opr.sw 

Bilety dostępne w:

Zobacz https://artedeisuonatori.pl/