Kultura Poznań.pl

Kalendarium

x

Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia - transmisja filmu on-line

2020-06-23 ( wtorek )
15:00-22:00
Barak Kultury, Aleje Marcinkowskiego 21

Film czołowej macedońskiej reżyserki Teony Strugar Mitevskiej inspirowany jest wydarzeniami z 2014 roku, które wywołały falę dyskusji o roli kobiet we współczesnym świecie i kościele.
Akcja rozgrywa się w niewielkim miasteczku we wschodniej części Macedonii. Co roku w styczniu miejscowy pop wrzuca do rzeki drewniany krzyż, za którym do wody wskakują setki mężczyzn. Ten, komu uda się go wyłowić, może liczyć na szczęście i dobrobyt. Tak przynajmniej było do czasu, gdy sztuka ta powiodła się Petrunii.  Wśród lokalnej społeczności szok miesza się z wściekłością, bo jak to w ogóle możliwe, że kobieta miała czelność wziąć udział w męskim rytuale. Wybucha mały skandal, zwłaszcza że Petrunia nie zamierza ustąpić ani na krok.
Aby obejrzeć film należy wziąć udział w wydarzeniu i zarezerwować miejsce. Przy rezerwacji należy odpowiedzieć na dwa pytania, w tym podać adres mailowy na który ma zostać wysłany link do filmu oraz hasło dostępu. Otrzymanie dostępu do filmu jest darmowe. Liczba dostępnych rezerwacji: 50
Transmisja filmu odbędzie się 23 czerwca 2020 r., link i hasło do filmu będzie aktywne w godzinach 15:00-22:00.

Więcej informacji

opr.sw

Zobacz barakkultury.pl/