Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat wydarzenia

Teatr w domu: Morfeusz Sen - słuchobrazowisko dla dzieci

2020-05-16 ( sobota )
17:00-18:00
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Wyjątkowa premiera online, niezwykłe SŁUCHOBRAZOWISKO zawita na ekrany już w połowie maja - nagrany na nowo i ilustrowany zdjęciami MORFEUSZ SEN w wykonaniu Radosława Elisa!

Spektakl MORFEUSZ SEN w reżyserii Jerzego Moszkowicza, zabierze Was w świat tajemnic, marzeń sennych i kołysanek.

Na początku był... Radosław Elis! To jego aktorskie i wokalne talenty, a także znakomity kontakt z małymi dziećmi stały się dla Jerzego Moszkowicza inspiracją do napisania tekstu MORFEUSZ SEN oraz przeniesienia go na scenę.

Jak mówi reżyser: Zapraszam na premierę pierwszego w historii Centrum Sztuki Dziecka słuchobrazowiska, zatytułowanego MORFEUSZ SEN!
Neologizm "słuchobrazowisko" ma oddać istotę formy utworu, przeznaczonego przede wszystkim do prezentacji internetowej. To słuchowisko "z obrazkami", ilustrowana, czytana książka. We mnie wywołuje także wspomnienie przeźroczowych bajek z dzieciństwa, z tekstem czytanym przez mamę, wyświetlanych z bakelitowego rzutnika "Bajka". Słuchobrazowisko o Morfeuszu, który przynosi dziecku sny, pomagające w oswojeniu tego, co dzieje się na jawie, jest wytworem pewnego rodzaju recyclingu artystycznego. Posłużyliśmy się w nim ścieżką dźwiękową z zapisanego na wideo przedstawienia ze Sceny Wspólnej oraz zrobionymi na nim fotografiami, poddając te elementy subtelnej obróbce. Rezultat ocenią dzieci i rodzice; zachęcam, aby posłuchać i pooglądać razem.

Monodram Radosława Elisa
Tekst, dramaturgia i reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Teksty kołysanek: Radosław Elis
W spektaklu wykorzystano także wiersz Joanny Papuzińskiej "Kołysanka smoków" oraz "Piosenkę Baby-Jagi" Jerzego Moszkowicza.

Część pierwsza - 33 minuty.
Przerwa - 5 minut.
Część druga - 21 minut.
Wiek uczestników: 5-7 lat.

Zobacz www.facebook.com/events/531464867519332/?event_time_id=531464870852665