Kultura w Poznaniu

Kalendarium

zdjęcie artysty

Transmisja #5 Piernikowski (live set)

2020-05-02 ( sobota )
21:00-22:30
Pawilon, ul. Ewangelicka 1, Poznań

Piernikowski - Robert, białas, współzałożyciel Primeshitu. Producent, wokalista, mistrz ceremonii. Kombinator. Współtwórca takich załóg, jak Napszykłat i Syny, autor solowych krążków "Się żegnaj" i "No Fun", soniczny kolaborant tak różnych postaci, jak Adam Gołębiewski, BNNT, Łukasz Rychlicki, Jan Klata czy duet Coals. Raper z wyboru, eksperymentator z powołania, prymitywista z przekonania. Raper, który się nie boi, eksperymentator, którego twórcze ścieżki zawiodły z ciasnych przestrzeni wprost na sceny wielkich festiwali muzycznych, prymityw (ista), który swoją naiwność przekuł w siłę. Głos miasta, kamienic, bloków i ludzi je zamieszkujących, ludzi starych, z problemami i dzieciaków na froncie. Jeden z tysięcy, a jednak pośród tych tysięcy zupełnie unikalny.
Piernikowski zaprezentuje live set oparty na niepublikowanych wcześniej instrumentalnych materiałach. Będzie to zbiór szkiców.
Wydarzenie jest dofinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania i odbywa się w ramach cyklu koncertowego LASu w Pawilonie.

Zobacz www.facebook.com/events/799155630611767/