Kultura w Poznaniu

Kalendarium

logo CK Zamek

Spektakle gościnne - Face In oraz Hot Mess - UWAGA! SPEKTAKL ODWOŁANY!

2020-03-12 ( czwartek )
19:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

Zwrot biletów zakupionych w CIK: zwroty możliwe stacjonarnie od 25.03 lub po ponownym otwarciu - prosimy o śledzenie strony CIK na fb: https://www.facebook.com/cikpoznan/

Bilety należy zwracać w punktach ich zakupu za okazaniem dowodu nabycia.

Na scenie tancerze jednej z najbardziej znanych inkluzywnych grup na świecie, ikony współczesnego brytyjskiego teatru tańca - Candoco Dance Company.
Candoco to zespół pełnych pasji, oddanych swojej pracy artystów - zarówno osób z niepełnosprawnością fizyczną, jak i tzw. "pełnosprawnych' - oni nie tylko potrafią obłędnie tańczyć ale także pokazują, że taniec to coś więcej niż ładna forma!

"Hot Mess"  Theo Clinkard
Zgodnie ze słownikową definicją, Hot Mess to osoba lub rzecz, której bycie i funkcjonowanie cechuje się widowiskowymi niepowodzeniami, zamętem i nieładem, zwłaszcza taka, która jest źródłem specyficznej fascynacji.
Spektakl "Hot Mess", stworzony przez cieszącego się międzynarodowym uznaniem choreografa i projektanta Theo Clinkarda, to nieprzewidywalny i anarchistyczny spektakl rozgrywający się w rytmie eklektycznej, pulsującej donośnym tętnem muzyki Joe Newmana, wielokrotnie nagradzanego artysty z grupy alt-J (uwaga! Newman po raz pierwszy w swej karierze napisał muzykę do utworu scenicznego!).  Kierując się opracowaną przez Theo koncepcją odkrywania "świadomej niewiedzy' jako kluczowym elementem twórczego działania, niesamowici tancerze z Candoco śmiało zdają się na spontaniczność i niepewność starając się odnaleźć drogę w otoczeniu, które nieustannie się zmienia. Będziemy zatem mieli sposobność ujrzeć wybuchowy, łączący w sobie instalację i taniec spektakl w wykonaniu zespołu który wciąż  poszerza nasze wyobrażenia o tym czym może być sztuka tańca.

Występują: Joel Brown, Laura Patay, Olivia Edginton, Nicolas Vendange, Megan Armishaw, Toke Broni Strandby, Mickaella Dantas
Czas trwania: 30 minut

"Face In"  Yasmeen Godder
"Face In" Yasmeen Godder to zmysłowa i niepokojąca oda do intymności i wyobraźni, zawarta w splocie uderzających obrazów oraz śmiałego, nieskrępowanego niczym tańca.
Candoco zaprasza widza, by w akompaniamencie  dźwięków urban indie zanurzył się w tym pierwotnie dzikim, fikcyjnym świecie - przedziwnie zniekształconym a jednak wręcz nieznośnie znajomym.  To świat, którym tancerze poruszają się i funkcjonują z łatwością, odsłaniając drzemiące w nich skrajności i flirtując z banałem i śmiesznością jednocześnie.

Występują: Joel Brown, Laura Patay, Olivia Edginton, Nicolas Vendange, Megan Armishaw, Toke

_

Bilety w cenie 30 zł (normalne) i 20 zł (ulgowe).

_
opr.LT, akt.sw

Bilety dostępne w: