Kultura Poznań.pl

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
x

Judyta Pisarczyk: Lady in jazz - Ella Fitzgerald and more - koncert

2020-03-01 ( niedziela )
19:00
Blue Note, ul. Kościuszki 79, Poznań

Studentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W duecie z pianistą wykonuje zarówno autorskie kompozycje jak i standardy jazzowe we własnych, nowych, świeżych interpretacjach.

W lipcu 2017 zdobyła Grand Prix Ladies' Jazz Festival. Urszula Dudziak, przewodnicząca jury, tak określiła Judytę po jej konkursowym występie na Ladies' Jazz Festival Gdynia 2017: "Jak słuchałam Judyty Pisarczyk, cieszyłam się ogromnie, że rośnie nam nowa generacja świetnych wokalistek jazzowych. Judyta pięknie z wielką swobodą improwizuje i frazuje, jest perfekcyjna technicznie, czyli komplet szczęścia. Według mnie jest gotowa, żeby zająć czołowe miejsce na firmamencie naszej wokalistyki jazzowej."

Częścią nagrody Grand Prix Ladies' Jazz Festival było nagranie koncertowej płyty w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. Płyta została wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia, a jej premiera odbyła się 16 marca 2018. Album cieszy się pozytywnymi recenzjami, bardzo ciepło napisali o nim między innymi Piotr Bielawski (Ether Jazzu) i Adam Baruch (The Soundtrack Of My Life). Wokalistka była gościem audycji "Noc z Jedynką" prowadzonej przez Adama Dobrzyńskiego w Programie 1 Polskiego Radia. Pojawiła się też między innymi w Autorskiej Audycji Krystyny Stańko w Radiu Gdańsk oraz w audycji Piotra Barona "LP Trójka". Jan Ptaszyn Wróblewski kilkukrotnie zaprezentował autorskie utwory Judyty podczas swojej audycji "Trzy kwadranse jazzu".

12 i 13 maja 2018 Judyta Pisarczyk wystąpiła na koncertach u boku Bobby'ego McFerrina, śpiewając w towarzyszącym mu 12-osobowym chórze a cappella. W lipcu 2018 w Teatrze Muzycznym w Gdyni supportowała Dee Dee Bridgewater na Ladies' Jazz Festival.

Judyta Pisarczyk - wokal, Jacek Szwaj - fortepian

Bilety - 30 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz bluenote.poznan.pl/