Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Plakat wydarzenia

Po-dzielamy Zero Waste #5 - warsztaty w Empiku

2019-10-31 ( czwartek )
18:00-20:00
Empik, plac Wolności, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Potencjał śmieci, czyli jak zrobić z nich coś pięknego. Warsztaty twórcze z Darią Mielcarzewicz.

Widzieliście, jak piękne od wewnątrz jest opakowanie po mleku? Albo puszka po piwie? Niczym srebrzysty fragment wyposażenia astronauty. Daria Mielcarzewicz z Po-Dzielni zaprasza na podwójne warsztaty:

1. Stwórz swoją pieczątkę ze starego linoleum, które było podłogą czyjejś kuchni. Organizatorzy zapewniają linoleum (prosto ze śmietnika!), dłuta, mazaki, ołówki, papier itp.

UWAGA: nie zapewniamy dla wszystkich poduszek z tuszem, ale poradzimy, jak taką poduszkę zrobić domowym sposobem. Na miejscu będzie można swoje pieczątki odbić na naszych poduszkach. Dzieci do 12. roku życia - tylko z opiekunem (ze względu na pracę z ostrym dłutem).

2. Nie masz pomysłu na prezent albo dizajnerską ozdobę, która ociepli przestrzeń w domu? Zrób swojego mobila, czyli wisiadło z tego, co możesz znaleźć teraz na spacerze w mieście (czyli ze śmieci - np. puszek po napojach, z patyków, kasztanów itp.). Przyjdź ze swoimi puszkami po napojach albo/i kartonikami po mleku! Zapewniamy nożyczki, drut, nitki, sznurek, koraliki (z Po-Dzielni), klej, patyki, gliniane zawieszki, papier, farby, pędzle, a także stare słomki i metaliczne kasztany przypominające kask astronauty (szczegóły zdradzimy na zdjęciach niebawem)!

Liczba miejsc ograniczona, na wydarzenie obowiązują zapisy przez goingapp.pl lub aplikację Going: http://goingapp.pl/evt/2168943/po-dzielamy-zero-waste-5-potencjal-smieci-czyli-jak-zrobic-z-nich-cos-pieknego-warsztaty-tworcze-z-daria-mielcarzewicz-empik-plac-wolnosci.

Zobacz www.facebook.com/events/933568640341371/