Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Członkowie zespołu

The Cassino - koncert

25.10.2019
20:00

Zespół The Cassino powstał w 2013 roku w Braniewie. Swoje pierwsze kroki stawiali w starym wojskowym kasynie, od którego (jak nietrudno się domyślić) wzięli swoją nazwę. Wtedy jeszcze jako duet w składzie: Piotr Dawidek (perkusja), Hubert Wiśniewski (gitara), stworzyli swój pierwszy materiał koncertowy.

Dopiero po 3 latach ich muzyka ujrzała światło dzienne, dzięki czemu zespół wygrał kilka lokalnych festiwali dla młodych twórców. Również w 2016 wzięli udział w 11 edycji popularnego programu Must Be The Music, po którym zebrali bardzo dobre recenzje. W 2017 wraz z basistą Jackiem Łączyńskim wydali debiutancką EP "The Cassino" w całości po angielsku. Kilka miesięcy później jego miejsce zajął jednak Michał Badecki, którego obecność ostatecznie zamknęła skład zespołu. EP-ka "Zima", której premiera miała miejsce na tegorocznym poznańskim Spring Breaku-u, jest ich pierwszym podejściem do twórczości w ojczystym języku.

Muzykę The Cassino ciężko jednoznacznie zaszufladkować. Rock miesza się tu bluesem i funkiem, i choć słychać wyraźne inspiracje zespołami wyspiarskiego indie rocka, The Cassino zachowuje swój indywidualny charakter - stawiając na emocje i szczerość, których sporo znajdziemy w tekstach Huberta Wiśniewskiego.

Bilety: 25 / 30 zł (w dniu koncertu).

Zobacz www.facebook.com/events/452174362032016/