Kultura w Poznaniu

Kalendarium

okładka płyty

Koncert zespołu Bandonegro Tango Orquesta

25.10.2019
19:00

Koncert Bandonegro Tango Orquesta, promujący płytę "Hola Astor", której premiera miała miejsce 29 czerwca tego roku.

"Hola Astor" to prawdziwa rewolucja gatunku. Energetyczna, pasjonująca, rewolucyjna
i fantazyjna - tak można opisać nową płytę zespołu Bandonegro, światowej klasy orkiestry Tango.  Niepowtarzalny pomysł muzyczny, wyczucie stylu i przede wszystkim pasja sprawiły, że grupa polskich muzyków podbija serca miłośników tanga na całym świecie.

Ich muzyka to fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem, spodoba się każdemu kto lubi choć jeden z tych gatunków muzycznych.

Bandonegro to kwartet stworzony z pasji do muzyki, miłości do tanga oraz wieloletniej przyjaźni czwórki muzyków: Michała Główki (bandoneon), Jakuba Czechowicza (skrzypce), Marka Doleckiego (fortepian) i Marcina Antkowiaka (kontrabas).
Tym razem zespół zaprosił do projektu dwóch muzyków należących do czołówki polskiej sceny jazzowej - Dawida Kostkę (gitara elektryczna) oraz Mateusza Brzostowskiego (perkusja)
i w takim składzie zagrają koncert w Poznaniu.
W programie znajdą się utwory Astora Piazzolli z lat 70 w nowych aranżach oraz autorskie kompozycje Bandonegro. Energiczna Zita, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta - porywają i czarują nas już od pierwszych dźwięków.

Poznański koncert będzie wyjątkowy, ponieważ muzyczną ucztę wzbogaci widowisko taneczne, stworzone przez Paulinę Wycichowską. Artystka wykona zjawiskowe choreografie do wybranych utworów zespołu. Czeka nas ekscytujący muzycznie i wizualnie, niezapomniany wieczór!

Krytycy o nowej płycie zespołu.

Organizator koncertu w Poznaniu: GRUV ART

Bilety w cenach 50, 70 i 100 zł (w zależności od miejsca).

_

fot. okładka płyty

_
opr.LT

Bilety dostępne w: