Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Baner: kobieta niesie strtę książek

LiteruFKA - Jolanta Nawrot - Slam poetycki

2019-10-10 ( czwartek )
19:00-22:00
Dragon Social Club, ul. Zamkowa 3, Poznań

Fundacja KulturAkcja i Klub Dragon zapraszają na cykl literacki LiteruFKA, czyli aż sześć przepysznych spotkań z poezją. Sześć okazji do rozmowy z współczesnymi polskimi poetkami i poetami. Bez wykładu i bez wymądrzania się. Bedzie można posłuchać, porozmawiać i pokłócić się o literaturę. Uczestnicy będą leżeć na ziemi, siedzieć po turecku i podpierać ściany. A po tym wszystkim, organizatorzy zapraszają do udziału w slamie poetyckim. Cykl jest współfinansowany przez Miasto Poznań.

Jolanta Nawrot (ur. 1992) - doktorantka w Instytucie Filologii Polskiej UAM. Laureatka Konkursu Poetyckiego im. Klemensa Janickiego (2015), którego pokłosiem jest jej debiutancki tomik Płonące główki, stygnące stópki. Otrzymała za niego wyróżnienie w XII Konkursie Literackim im. Artura Fryza "Złoty Środek Poezji" na najlepszy poetycki debiut książkowy roku. Publikowała w kilku czasopismach kulturalno-literackich i antologiach. Mieszka w Gółkowie i w Poznaniu.

Prowadzenie: Agnieszka Budnik

Slam. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych oraz podkładu muzycznego. Wolno czytać teksty z kartek i urządzeń elektronicznych.

banner spotkania

Zobacz www.facebook.com/events/461728257771780/