Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Grand Prix Poducha

Galeria Sztuki Złotniczej YES wraz z Galerią Sztuki w Legnicy zapraszają na wernisaż wystawy SREBRO, podczas której zaprezentowanych zostanie blisko 40 prac z cąłego świata zakwalifikowanych do finału najważniejszego w Polsce konkursu złotniczego. Tematem 28. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej było SREBRO, dzięki czemu artyści musieli niejako wrócić do korzeni, dokonać reinterpretacji pojęcia "materiał szlachetny", a także sięgnąć do zródeł warsztatu i pracy z materią.
Spośród 383 prac nadesłanych przez 190 artystów z 33 krajów do wystawy zakwalifikowano obiekty 37 artystów, głównie z Europy, ale także z Izraela, Meksyku czy Korei Południowej. Wszystkie oglądać będzie można w poznańskiej Galerii YES od 6 września
do 4 października 2019 r.

Wernisaż: 6 września godz. 19:00
Główną nagrodę przyznano Pawłowi Kaczyńskiemu za pracę "Srebrna poduszka". Kubiczna forma bransolety skrywa w swoim wnętrzu pierze. Ze względu na swoją geometryczną formę wydaje się być ciężka i masywna, a w rzeczywistości jest bardzo lekka. Kaczyński pokazując prosty, ale wymagający zaawansowanych umiejętności rzemieślniczych przedmiot, zaprezentował właściwości tego plastycznego metalu. Uciekając się do iluzji, zadrwił z oczekiwań inwestora w kruszec.

Zobacz www.galeriayes.pl/wystawa/srebro/