Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Sarajewo na fotografii

Wystawa fotografii z Sarajewa autorstwa Michała Kucharskiego

2019-07-03 ( środa ) – 2019-07-12 ( piątek )
Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych, ul. Bukowska 27/29, Poznań

Już od 3 lipca jedno z pomieszczeń siedziby WRK przy ul. Bukowskiej 27/29 w Poznaniu zamieni się w galerię fotografii.

Wystawa jest próbą prezentacji jednego z najbardziej fascynujących miast Bałkanów. Położone jest na pograniczu wielu światów - Wschodu i Zachodu, chrześcijaństwa i islamu. Przede wszystkim jest jednak niezwykle gościnne, przyciąga i zniewala swoim urokiem. W jego historii mieszają się różne kultury i wpływy. Wystawa będzie okazją do prezentacji fotografii współczesnego miasta wykonanych przez doktoranta WFPiK UAM Michała Kucharskiego.

Otwarciu wystawy będzie towarzyszyć spotkanie z autorem zdjęć, które rozpocznie się o godzinie 13:00. Kojarzone przede wszystkim z wybuchem I wojny światowej i wojną lat 90. Sarajewo jest dziś tętniącą życiem europejską stolicą, kryjącą wiele piękna. Celem podróży tysięcy turystów. Jednak to nie tylko przestrzeń popularnej Čaršiji, ale też interesującej architektury modernizmu. Wystawa pokaże fragmenty skomplikowanej i fascynującej mozaiki jaką jest stolica Bośni i Hercegowiny. Być może stanie się dla wielu początkiem wędrówki, a dla innych zaskoczeniem i okazją do refleksji nad nieodległym, a nieznanym nam bliżej światem.

Zdjęcia zostały wykonane w latach 2016-18 podczas kilku podróży autora.

Wystawę można bezpłatnie obejrzeć w godzinach otwarcia WRK ZOP (poniedziałki i środy od 10 do 18, wtorki i czwartki od 12 do 20, piątek od 9 do 17). Wystawa czynna do 12 lipca.

Zobacz wrk.org.pl/wystawa-fotografii-z-sarajewa-autorstwa-michala-kucharskiego/