Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Laboratorium Pieśni - koncert w ramach festiwalu Ethno Port

2019-06-15 ( sobota )
16:00
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Św. Marcin 80/82

Laboratorium Pieśni- zespół ma w swoim repertuarze przede wszystkim tradycyjne wielogłosowe pieśni słowiańskie, ale sięga też po utwory gruzińskie, skandynawskie czy oksytańskie. W różnym stopniu poddawane są one autorskim aranżacjom, zachowują jednak zawsze przejrzystość i docierają do esencji tego, czym jest współdzielona muzyczna wrażliwość.
Laboratorium Pieśni to melodie snujące się na tle burdonowego zaśpiewu oraz intrygujące współbrzmienia zsynchronizowane z regularnymi uderzeniami w bębny obręczowe. W muzyce wykonywanej przez pieśniarki z Trójmiasta znajdziemy wiele nurtujących pytań i poruszających odpowiedzi, w których pięknym kobiecym głosom różnych odcieni towarzyszą dźwięki dzwonków, fletów, mis i gongów.
Laboratorium Pieśni to muzyczna pracownia, proces namyślania się nad tradycyjnym śpiewem, ciałem, sposobem przekazania dźwięku i tym, co w ludzkim głosie ważne i szczere. Działanie funkcjonujące na pograniczu pieśni, szamańskich zawołań, okrzyków i szeptów, nie tylko jako pojedynczy akt wykonania, ale jako ewolucja idei, którą członkinie zespołu dzielą się również chętnie podczas prowadzonych przez siebie warsztatów.

Bilety - 20 zł.

opr.sw

Bilety dostępne w:

Zobacz ckzamek.pl/