Kultura w Poznaniu

Kalendarium

kadr ze spektaklu

Spektakl Nisza - Teatr pod Fontanną

2019-03-13 ( środa )
18:30
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

"Nisza", reż. Janusz Stolarski
Teatr pod Fontanną

Rzecz o sprawach pozornie błahych a jednak bardzo ważnych - o tym małym wycinku świata, który jest prywatną własnością Jednostki. Intymny, zabawny spektakl przygotowany przez Janusza Stolarskiego i jego podopiecznych jest autorskim zdarzeniem/projektem bazującym na bogatym doświadczeniu reżysera w teatrze alternatywnym oraz na osobistych doświadczeniach osób występujących na scenie. Nieprofesjonalni acz niezwykle autentyczni aktorzy Teatru pod Fontanną zabiorą nas do swoich życiowych nisz. Każda z prezentacji spektaklu różni się od poprzedniej, pojawiają się nowe wątki i postaci, nowe zdarzenia.

Janusz Stolarski - aktor, absolwent PWST im. Solskiego w Krakowie. Występował w: Drugim Studio Wrocławskim, Państwowym Teatrze w Kielcach, Teatrze Polskim w Poznaniu, grupie teatralnej Sekta Lecha Raczaka, Teatrze Ósmego Dnia w Poznaniu, Teatrze im. Kochanowskiego w Opolu, Teatrze Studio w Warszawie i Orbis Tertius Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Gościnnie brał udział między innymi w spektaklach "Don Juan" i "tryptyk wyspiański" w Teatrze Starym w Krakowie, "Rzeźnia Lila Róż" Teatru Usta Usta w reżyserii Marcina Libera oraz "Przypadki Pana von K." Polskiego Teatru Tańca. Od 1994 roku współtworzy Stowarzyszenie Teatralne ANTRAKT. Jest laureatem wielu nagród za monodramy, w tym Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora w Toruniu (1991) za "Ecce Homo", nagrody specjalnej Jury Drugiego Międzynarodowego Festiwalu Monodramów Krajów Nadbałtyckich - Kowno 2010 za spektakl "Kod" i wielu innych. Od lat prowadzi warsztaty teatralne w kraju i za granicą (Niemcy, Rumunia, Mołdawia, Hiszpania, Francja).
Zespół, z którym na początku 2016r. podjął pracę Janusz Stolarski składa się z członków pracowni teatralnych działających przy "Domach pod fontanną" - dwóch ośrodkach zajmujących się rehabilitacją społeczno-zawodową osób po kryzysach psychicznych.

reżyseria - Janusz Stolarski
muzyka - Paweł Paluch
światła - Arkadiusz Kuczyński, Jacek Raczkowiak
występują - uczestnicy pracowni teatralnych Środowiskowego Domu Samopomocy "Zielone Centrum" oraz Środowiskowego Domu Samopomocy "Fountain House"
produkcja - CK Zamek w Poznaniu
premiera - 11 maja 2016r.

Spektakl prezentowany w ramach "Teatru powszechnego" - autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016r., złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Bilety w cenach 15/10 zł (normalny / ulgowy).

_
opr.LT

Bilety dostępne w: