Kultura w Poznaniu

Kalendarium

x

Wykład: Zasypywanie granic. Pierwsze lata niepodległości w II RP

2019-02-28 ( czwartek )
18:00
Sala Posiedzeń PTPN, ul. Mielżyńskiego 27/29

Wykład wygłosi Prezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk - prof. UAM dr hab.Andrzej Gulczyński z Wydziału Prawa i Administracji UAM.

Czwartkowe spotkanie stanowić będzie klamrę spinającą tematykę wykładów otwartych, prowadzonych od lutego 2017 r. Zadaniem wykładów było przypomnienie dziejów Wielkopolski w latach 1772-1918 w przystępny i zwięzły sposób. Do wygłoszenia ponad 40 wykładów zaprosiliśmy znanych badaczy - nie tylko historyków, ale również przedstawicieli innych dyscyplin. Po serii wykładów poświęconych Powstaniu Wielkopolskiemu zapraszamy do spojrzenia na pierwsze lata II RP w Poznańskiem w ujęciu historyka prawa i znawcy dziejów regionu, autora m.in. monografii "Ministerstwo byłej Dzielnicy Pruskiej (1919-1922)". Kończąc zatem symbolicznie okres walk niepodległościowych, pragniemy jednocześnie zasygnalizować kolejne ciekawe pole badawcze - dzieje Wielkopolski i Poznania po roku 1918.

Wykładowi tradycyjnie towarzyszyć będzie tematyczna wystawa, przygotowana przez pracowników Biblioteki PTPN. Zarówno na wykład, jak i na wystawę - wstęp wolny!

opr.sw

Zobacz ptpn.poznan.pl/