Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Zdjęcie artystki i informacje o miejscu i czasie koncertu.

Szafran o miłości - koncert walentynkowy Justyny Szafran

2022-02-14 ( poniedziałek )
19:00
Kino Teatr WojArt (Budynek Apollo), ul. Franciszka Ratajczaka 18, Poznań

"Szafran o miłości" to pełna wyznań i namiętnych przeżyć muzyczna historia kobiety z pozoru tylko łagodnej. Artystka żongluje nastrojami, wzruszając widzów lub powodując szczere wybuchy śmiechu. W repertuarze koncertu znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, jak i tanga Astora Piazzolli. Wśród wykonywanych piosenek także utwory, które Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny.

Justyna SZAFRAN - aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie członkini jury Przeglądu. Wielokrotnie nagradzana za twórczość muzyczną i sceniczną. Od kilkunastu lat związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu, ze znaczącymi rolami w takich spektaklach jak: "Mandarynki i Pomarańcze", "Trzej Muszkieterowie", "Liżę Twoje serce", "Dzieje Grzechu", "Frankenstein", "Mistrz i Małgorzata", wielokrotnie nagradzana za monodramy "Rzecze Budda Chinaski" i "Plugawe Oko Poety". Artystka ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Dotychczas wydała dwie solowe płyty: "Łagodna" oraz "Nie ma".

Rafał KARASIEWICZ - fortepian
Muzyk, pianista, aranżer, kompozytor, producent i pedagog. Wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Animacji Muzycznej we Wrocławiu.

Jakub OLEJNIK - kontrabas
Muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrektor artystyczny Bass&Beat Festival.
Bilety dostępne on-line.

Załącznik