Kultura w Poznaniu

Kalendarium

Wydarzenia na planie Pokaż na planie
Baner z nazwą zespołówj, kosmicznym stworem i różnokolorowym tłem.

Rising Merch Faces Of Death Tour 2021 - UWAGA! Koncert przełożony!

2021-11-21 ( niedziela )
18:00
Klub U Bazyla, ul. Norwida 18A, Poznań

NOWY TERMIN KONCERTU!
Ze względu na nieustabilizowane regulacje w Europie oraz zmiany logistyczne w trasach zespołów trasa Rising Merch Faces Of Death zostaje przeniesiona na 2022 rok. Koncert w Polsce odbędzie się 19 listopada 2022 roku w Poznaniu w Klubie U Bazyla! Wszystkie dotychczas zakupione bilety zachowują ważność!

Rising Merch Faces Of Death Tour, czyli trasa, w której skład wchodzą death metalowe formacje z najwyższej półki, zagości przyszłej jesieni do poznańskiego klubu U Bazyla.

ARCHSPIRE (Kanada / Season of Mist) - extreme technical death metal
Muzycy pod tą nazwą działają od 11 lat, wydając w tym czasie 3 albumy studyjne. Ich ostatni materiał, "Relentless Mutation", to znakomita dawka technicznego death metalu zebrana w 30-minutową pigułkę. Szatę graficzną do tego albumu stworzył Eliran Kantor, znany ze współpracy z takimi tuzami jak Testament, Fleshgod Apocalypse czy Hatebreed Hate Eternal. Portal Metal Injection sklasyfikował ich ostatnią płytę na 13 pozycji rankingu najlepszych wydawnictw 2017, określając ją "znakomitym krokiem naprzód dla death metalu". Pod koniec października bieżącego roku grupa weszła do studia w celu zarejestrowania materiału na swój czwarty w dorobku album, którego zdecydowaną większość na pewno usłyszymy na poznańskim koncercie!

RIVERS OF NIHIL (USA / Metal Blade Records) - death metal

Rivers of Nihil to zespół założony w 2009 roku w Reading. Przez ponad dekadę grupa zapracowała na miano jednego z najważniejszych przedstawicieli amerykańskiego death metalu. Na swoim koncie mają 2 EPki i 3 albumy studyjne, z czego zamykający dyskografię "Where Owls Know My Name" z 2018 roku już w pierwszym tygodniu od wydania uplasował się na 61. pozycji listy Billboard 200. Za produkcję tego materiału odpowiada Carson Slovak - doświadczony producent (August Burns Red, The Last Ten Seconds of Life, Candlebox), z którym artyści pracowali już przy poprzedniej płycie.

ALLEGAEON (USA / Metal Blade) - technical death metal

Wydany w poprzedni roku, piąty już w dorobku Amerykanów album, to chyba ich najbardziej wyraziste dzieło. "Apoptosis" jest prawie idealną symbiozą technicznego, progresywnego oraz melodyjnego death metalu, która potwierdza rozwój umiejętności kompozytorskich muzyków grupy. "Lirycznie płyta skupia się na kontraście, co idealnie łączy się ze znajdującą się na niej muzyką" mówi wokalista grupy, Riley McShane. Scalenie ze sobą agresywnych i czystych wokali, dynamicznej perkusji oraz momentów spokojnych, melodyjnych gitar tworzy unikalny klimat, który przybiera na sile podczas występów zespołu na żywo.

BLACK CROWN INITIATE (USA / Century Media Records) - progressive death metal

Black Crown Initiate to zespół założony w 2012 roku w Pensylwanii. Ich muzyka to mieszanka blackaned death metalu, metalu progresywnego oraz metalcore'a. Grupa nagrała dotychczas 3 albumy, z czego zamykający dyskografię "Violent Portraits of Doomed Escape" jest pierwszym wydanym pod egidą Century Media Records.

TO THE GRAVE (Australia) - deathcore

To The Grave to jedna z najszybciej rozwijających się australijskich formacji. Ich wydany przed rokiem debiutancki album "Global Warming" przekroczył milion odsłuchów zarówno na Spotify, jak i na YouTube. Zespół nie osiada na laurach i pracuje nad nowym materiałem, czego dowodem jest wydany w październiku singiel "Miserable Summer".

_

Oświadczenie COVID-19 do pobrania

Bilety w cenie 85 zł (przedsprzedaż).

Bilety dostępne w: